Instytut Marka Kamińskiego

Wydawnictwa


 Biegun to historia trójki przyjaciół – Tomasza, Jana i Mateusza, których drogi rozeszły się wraz w wkroczeniem w dorosłość. Kiedy wiele lat później Mateusz ulegnie wypadkowi w górach Jan postanowi ściągnąć Tomasza do rodzinnego miasteczka.

Jednak wspomnienia wspólnych eskapad to za mało by wyrwać przyjaciela z pourazowej traumy. Potrzeba wyzwania w postaci realizacji szalonego planu z dzieciństwa- podróży na biegun północny. Przy pomocy mieszkańców miasteczka, swojej asystentki i skandynawskich inwestorów Tomasz udowodni, że można to zrobić nie opuszczając granic kraju, a wielkiego podróżnika można spotkać w przydrożnym warsztacie samochodowym.

Poznaj tę niezwykłą opowieść o przyjaźni i zdobywania biegunów.


Marek Kamiński
WYPRAWA

WYPRAWA to kolejna książka Marka Kamińskiego, w której próbuje on ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc naszego globu. Wyprawa jest drogowskazem – jak nie czuć się samotnie wśród ludzi, którzy nas otaczają, i jak nadać sens życiu, które czasami ten sens traci. Wyprawa jest książką o podróżowaniu przez życie. Warto się na tę wyprawę zabrać razem z Markiem Kamińskim.

Marek Kamiński
Audiobook
MOJE BIEGUNY - 
Dzienniki z wypraw 1990-1998

Niezwykłe dzienniki z wypraw Marka Kamińskiego przeczytał Mirosław Baka - jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów. "...Droga na biegun staje się dla Marka Kamińskiego drogą wgłąb samego siebie. Ekstremalne warunki Arktyki i Antarktydy jak przez szkło powiększające pokazują ludzkie słabości. Ale pokazują także skąd człowiek czerpać może ogromne pokłady sił. Marzenia, ambicje, przyjaźnie, wspomnienia i plany na przyszłość, przeżycia małe i wielkie – wszystko to towarzyszyło Markowi w najtrudniejszych chwilach. I o tym jest ta książka. Maleńki człowiek na środku wielkiej lodowej pustyni jest jeszcze bardziej człowiekiem..." Mirosław Baka
Juliusz Verne  
PRZYGODY KAPITANA HATTERASA

Instytut Marka Kamińskiego, Gdańsk 2011, 
SERIA WYDAWNICZA 
BIBLIOTEKA MARKA KAMIŃSKIEGO

Pierwsze pełne polskie wydanie książki Juliusza Verne’a „Przygody kapitana Hatterasa” (fr. „Voyages et aventures du capitaine Hatteras”).
Wyrusz do krainy marzeń o podróżach i zdobywaniu świata. Poczuj raz  jeszcze dreszczyk emocji towarzyszący drodze w nieznane. Wsiądź na pokład statku Forward i dowiedz się, jaki jest finał wyprawy kapitana Hatterasa oraz jego załogi.
„Przygody kapitana Hatterasa to wspaniała inspiracja do odkrywania własnych biegunów i ich zdobywania.…” Marek Kamiński

Wisła - 1047 tajemnic - przewodnik

Czy wiecie, że Wisła kryje w sobie co najmniej 1047 tajemnic? Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy przewodnik po Wiśle. To efekt naszych doświadczeń przy organizacji trzech ekspedycji Marka Kamińskiego po Wiśle. Nasz przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat Wisły, jej historii, walorów turystycznych. Znajdziecie tam ważne informację o zasadach podróżowania. Zamieściliśmy opisy różnych tras, w tym, stworzonych specjalnie dla grup dedykowanych, dla rodzin z dziećmi, fotografów, pasjonatów historii, ekstremalnych podróżników, kajakarzy czy miłośników dobrej kuchni. Nasz przewodnik inspiruje, zachęca do aktywności fizycznej, poszerzania swojej wiedzy i mądrego korzystania z wody. Zapraszamy do lektury!


Zysk ze sprzedaży wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego.


Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990-1998

Książka była uhonorowana Nagrodą Artusa w kategorii "Najlepsza Książka Roku 1998" oraz Nagrodą "Bursztynowego Motyla" w Konkursie im. Arkadego Fiedlera na najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Do książki załączyliśmy płytę DVD z prezentacjami multimedialnymi, fragmentami filmów, zdjęciami oraz innymi pamiątkami.

Zysk ze sprzedaży wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego!

Razem na Bieguny


Wzruszające wspomnienia z wyprawy Marka i Janka Meli na oba Bieguny Ziemi. Do książki załączyliśmy płytę DVD z prezentacjami multimedialnymi, fragmentami filmów, zdjęciami oraz innymi pamiątkami. Książka dostępna również w angielskiej wersji językowej.


Zysk ze sprzedaży wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego.


Dotykanie świata Marka Kamińskiego


Marek Kamiński, opowiadając o swoim życiu, pokazuje nam, że warto marzyć, warto odważnie kroczyć ku granicom, tym realnym i tym, które sobie wyobrażamy. W książce opisuje trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wypraw z Jasiem Melą i osłabienie fizyczne, które towarzyszy mu podczas zdobywania Biegunów, ale też chwile wielkiej radości i triumfu. Ta książka to niezwykle ciekawa opowieść o niezwykle ciekawym człowieku...

Zysk ze sprzedaży wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego.        

Zamówienia prosimy kierować na e-mail: justyna@kaminski.pl

Zakupu można również dokonać w sklepie Fundacji na www.kaminski.pl


Zapraszamy do lektury!

Instytut Marka Kamińskiego     80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 212     tel. +48 58 552 25 13 w. 108     fax +48 58 552 33 15

© Copyright 2022 Instytut Marka Kamiń„skiego
Wszystkie prawa zastrzeżone